Logistycy ze "Szkoły na górce" zdobywali wiedzę w renomowanych firmach

W ramach projektu "Nowoczesna Szkoła" uczniowie Technikum Logistycznego ZS nr 1 w Opatowie zdobywali wiedzę i umiejętności w firmach w Warszawie i Zakroczmiu. Podczas czterodniowego pobytu w stolicy uczniowie nie tylko edukowali się, ale mieli też okazję zwiedzić Warszawę, a nawet być w teatrze.

 

- W wyjeździe uczestniczyło 75 uczniów z klas I - III Technikum Logistycznego- mówi Piotr Cebula, zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. - Jak funkcjonuje i działa centrum logistyczne, nasi uczniowie zobaczyli w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczmiu. Zajęcia poprowadził specjalista ds. logistyki Centrum dystrybucji InterCars.

ILS to stabilny i niezawodny operator logistyczny, specjalizujący się w kompleksowych usługach logistycznych. Jest w Polsce liderem w branży, która świadczy wyspecjalizowane usługi dla segmentu automotive oraz systematycznie wprowadza innowacyjne rozwiązania dla klientów z innych branż.

Wszystkie oferowane przez ILS usługi świadczone są w nowoczesnych magazynach wysokiego składowania przy pomocy wykwalifikowanego i doświadczonego personelu, odpowiedniego sprzętu oraz zaawansowanych technologii informatycznych.

- Firma obsługuje takie branże jak automotive, branża chemiczna, spożywcza, FMCG, retail, medyczna, AGD, budowlana i wiele innych- mówi Jakub Łukawski z I TLb. - Mieliśmy okazję obserwować procesy logistyczne jak: magazynowanie, konfekcjonowanie, przepakowanie, co-packing, przygotowanie zestawów promocyjnych, foliowanie, etykietowanie, metkowanie.

Kolejnym etapem edukacyjnego wyjazdu było całodniowe szkolenie "Efektywna gospodarka magazynowa w przedsiębiorstwie" w Centrum Konferencyjnym GOLDEN FLOOR TOWER prowadzone przez firmę Kompetea. Edukacją uczniów z opatowskiej szkoły zajął się Tomasz Walczak.

- Podczas szkolenia poznaliśmy zadania i funkcje magazynu, zasady rozmieszczania wyrobów w magazynie oraz ich identyfikację, podstawowe czynności magazynowe, zarządzanie zapasami i awizacjami jako metoda zminimalizowania kosztów. Dowiedzieliśmy się, jaka jest niezbędna dokumentacja związana z przepływem towarów w magazynie, jak prowadzi się inwentaryzację. Prowadzący zapoznał nas także z innowacjami i nowoczesnymi technologiami oraz techniką magazynową. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest ewidencja i organizacja czasu pracy personelu- powiedziały Anna Fryzki i Karolina Chodorek z I TLb.

Jednym z etapów studyjnego wyjazdu był pobyt w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

- Wysłuchaliśmy wykładu dra. M. Wysokińskiego na temat "Bezpieczeństwa pacy, a logistyki towarów niebezpiecznych". Poznaliśmy ofertę kształcenia i funkcjonowania Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz pospacerowaliśmy po miasteczku tej renomowanej uczelni- Karolina Tadysz z I TLb ZS nr 1 w Opatowie.

W przerwach pomiędzy zajęciami uczniowie oglądali panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, zwiedli Łazienki, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście. Obejrzeli też spektakl w Teatrze Komedia "Komedia o napadzie na bank".

- Cieszę się, że możemy pomóc naszym placówkom oświatowym. Dzięki projektowi wspieramy uczniów, szkołę, nauczycieli oraz rodziców, którzy nie ponoszą kosztów pozaszkolnych zajęć edukacyjnych- mówi Aneta Bławat, radna Rady Powiatu Opatowskiego i członkini stowarzyszenia Nasze Kobylany, które w partnerstwie ze "Szkołą na górce" realizuje projekt "Nowoczesna Szkoła".

(JAZ)


Drukuj