Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Powiat Ostrowiecki

Patriotyczne spotkanie w szkole

Mieszkańcy gminy Waśniów bardzo uroczyście uczcili rocznicę odzyskania niepodległości. Kulminacyjne obchody odbyły się w Waśniowie.

Zaprojektowali niepodległość

"Niepodległa Tech - wczoraj, dziś i jutro" to projekt, w ramach którego dwunastu uczniów Szkoły Podstawowej w Kunowie wzięło udział w konkursie na najciekawszy plakat w wersji elektronicznej pod nazwą "Zaprojektuj Niepodległość".

Joanna Suska przejmuje Ćmielów

Pierwszy raz w historii Ćmielowa kobieta zasiadła na fotelu burmistrza.

- To prawda. Nigdy przedtem nie było kobiety na tym stanowisku w gminie Ćmielów. Z tego, co wiem, to jestem jedyną burmistrz w województwie świętokrzyskim.

Flaga od premiera

W trzech miejscach mieszkańcy gminy Kunów świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości. Główne uroczystości odbyły się w Kunowie. Najpierw mieszkańcy wspólnie z włodarzami gminy oraz gośćmi spotkali się na kunowskim Rynku.

Wieczornica i nabożeństwo

Podczas uroczystego nabożeństwa w kościele parafialnym w Bałtowie władze gminy oraz mieszkańcy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości. W nabożeństwie wzięli udział wójt Andrzej Jabłoński oraz wójt elekt Hubert Żądło, którzy po mszy wspólne złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową przy świątyni. O wyjątkowym charakterze nabożeństwa świadczyła obecność pocztów sztandarowych jednostek OSP z gminy Bałtów.

Uroczyste nabożeństwo w Bodzechowie

Uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Bodzechów rozpoczęło nabożeństwo w kościele pod wezwaniem Ojca Pio w Bodzechowie, celebrowane przez proboszcza księdza Cezarego Zybałę.

Kwiaty na ćmielowskim Rynku

Mieszkańcy gminy Ćmielów uroczyste świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęli mszą w kościele parafialnym w Ćmielowie. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik na Rynku Miejskim w Ćmielowie. Tam wartę honorową zaciągnęły poczty sztandarowe szkół, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Ćmielów.

Wycieczka do Lublina

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Dla starszych uczniów była to żywa lekcja historii, zaś dla młodszych - wspaniała zabawa.

Nowoczesna nauka w Waśniowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Waśniowie mają do dyspozycji doskonale wyposażoną pracownię do nauki o ekologii oraz przedmiotach przyrodniczych.

SOR rośnie terminowo

Prace przy budowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego prowadzone są terminowo i wszystko wskazuje na to, że zakres zaplanowany na ten rok zostanie ukończony.

Mieszkania socjalne w Kolonii Inwalidzkiej

Część budynku świetlicy wiejskiej w Kolonii Inwalidzkiej została zaadaptowana na mieszkania socjalne. Lokale dla potrzebujących są już gotowe.

Reklama

Reklama