Wójt dotrzymał słowa

Przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie dostali wspaniały wakacyjny prezent. Wójt Jerzy Murzyn obiecał, że obok szkoły powstanie plac zabaw. Kilka dni temu został uroczyście oddany społeczności szkolnej.

 

Na terenie szkoły podstawowej w Szewnie został wybudowany plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Geneza tego miejsca jest bardzo ciekawa, o czym przypomniał wójt gminy Bodzechów.

- Jesienią ubiegłego roku przyszli do mnie szczególnie interesanci. A mianowicie przedszkolaki z Szewny ze swoimi paniami. Przynieśli petycję i zestaw rzeczy, które chcą, aby znalazły się na nowym placu zabaw. Młodzi ludzie byli bardzo przekonujący. Nie mogłem im odmówić. Zadeklarowałem, że ten plac zabaw będzie wybudowany. I dotrzymaliśmy słowa. Wszelkich zobowiązań i umów trzeba dotrzymywać, szczególnie młodym obywatelom to trzeba pokazywać - powiedział Jerzy Murzyn.

Miejsce do rekreacji dla najmłodszych miało być otwarte na 1 czerwca, jednak gmina nie mogła znaleźć wykonawcy. Plac został uroczyście oddany do użytku w ubiegłym tygodniu. Jako pierwsi mogli z niego skorzystać uczestnicy półkolonii, organizowanych w szkole w Szewnie,

Miejsce na dziedzińcu, gdzie zlokalizowane są bezpieczne i kolorowe urządzenia do zabawy dla maluszków, ale i starszych dzieci, jeszcze zostanie ogrodzone. Całość prac ma kosztować 60 tysięcy złotych.

G. Soboń


Drukuj