Kunów świętował

Mieszkańcy i goście bawili się w minioną niedzielę na Dniach Kunowa. Festyn zorganizowany na stadionie miał bardzo różnorodny program, więc z pewnością każdy znalazł coś dla siebie.

 

Na scenie zaprezentowały się dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Kunowie, zespoły ludowe "Chocimowianie", "Nietuliszczanie", "Bukowianie" oraz zespół i kapela "Kunowianie" pod kierunkiem Pawła Cieślika. Z niezwykle widowiskowymi układami tanecznymi wystąpiły utalentowane dziewczęta ze Szkoły Tańca "Candela" z Sienna. Nagrody i podziękowania od burmistrza Lecha Łodeja dostali sportowcy z grup "Żaki", "Orlik", "Juniorzy młodsi", "Juniorzy starsi", na co dzień grający w barwach Stali Kunów. Gospodarz gminy wręczył również podziękowania i upominki trenerowi i animatorowi sportu Jarosławowi Jałocha, trenerowi piłki nożnej grup młodszych Rafałowi Jałocha, prezesowi "Stali" Kunów Sławomirowi Wijacie, trenerowi podnoszenia ciężarów Klubu "Gryf" w Kunowie Stanisławowi Pożodze, trenerowi gry w szachy Klubu LUKKS Nietulisko Duże Andrzejowi Sidorowi.

Atrakcją były także stoiska rzeźbiarzy Eugeniusza Cierluka i Władysława Gałki, piękne wyroby rękodzieła artystycznego prezentowali podopieczni Domu Pomocy Społecznej z osiedla Słonecznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Koło Gospodyń Wiejskich z Nietuliska Małego wystawiło swoje wyroby tradycyjnej kuchni regionalnej, a panie z Klubu Kobiet Kreatywnych promowały nową dyscyplinę sportu "Speed Ball", który cieszył się dużym zainteresowaniem. Ciekawą atrakcją był pokaz dawnych pojazdów wystawionych przez Klub Przyjaciół Dawnych "Singiel".

Podczas festynu wolontariusze Fundacji DKMS działającej w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzili rekrutację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Swoje stoisko wystawili przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego, która realizuje w gminie Kunów projekty "Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej" i "Cyfrowy Senior". Dzieci mogły korzystać z atrakcji na dmuchanym placu zabaw. Była zbiórka na rzecz chorego dziecka Mikołaja prowadzona przez Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba", Kunowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Podaj Łapę" zachęcało do pomocy bezdomnym zwierzętom.

Gości bawiła gwiazda disco polo "Etna", zespół muzyki country "Honky Tonk Brothers". Dużą niespodziankę sprawił wszystkim włodarz gminy Lech Łodej, który wspólnie z zespołem zagrał dwa utwory na gitarze. Na zakończenie wieczoru do tańca porwała wszystkich Orkiestra Polowa Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich, Dni Kunowa zakończyła dyskoteka.

G. Soboń


Drukuj