Szkoła Zdrowego Stylu Życia już działa

W ubiegłym tygodniu zainaugurowała działalność Szkoła Zdrowego Stylu Życia. To już szósta edycja tej ciekawej inicjatywy, skierowanej do mieszkańców powiatu ostrowieckiego.

 

Spotkanie inauguracyjne odbyło się w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowcu Św. Obecny na nim starosta Zbigniew Duda bardzo zachwalał pomysł Szkoły Zdrowego Stylu Życia, na którą jak się okazuje przychodzą nie tylko osoby starsze.

- To dobrze, że spotkania cieszą się aż tak olbrzymim zainteresowaniem. W tegorocznej edycji z naszego zaproszenia skorzystało około 250 osób. Myślę, że Szkoła Zdrowego Stylu Życia, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce, gdzie można zdobyć przydatne informacje, poznać ciekawe osoby, zadbać o swoje zdrowie i kondycję- mówił podczas inauguracji Szkoły starosta Zbigniew Duda.

Wraz z gospodarzem powiatu z uczestnikami szóstej edycji spotkali się wicestarosta Eligiusz Mich oraz skarbnik powiatu Magdalena Zieleń.

Konwencja Szkoły Zdrowego Stylu Życia jest taka, że jej uczestnicy mają zarówno zajęcia teoretyczne, jak i ruchowe. Te pierwsze zaplanowano raz w miesiącu w auli WSBiP. Natomiast gimnastka będzie prowadzona przez wykfalifikowaną trenerkę. Zajęcia będą w dwóch grupach w sali sportowej Zespołu Szkół nr 1.

W tym roku starosta Zbigniew Duda wyszedł z bardzo ciekawą inicjatywą. Specjalnie dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku przy WSBiP została utworzona trzecia grupa.

- Wiemy doskonale, jak ważna jest dobra kondycja fizyczna, w każdym wieku.

Stąd pomysł, aby do Szkoły Zdrowego Stylu Życia zaprosić seniorów. Mam nadzieję, że spotka się to z pozytywną reakcją- przyzna włodarz powiatu.

Zaproszenia dla seniorów osobiście wręczył starosta w czasie uroczystej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku.

GS


Drukuj