SOR rośnie terminowo

Prace przy budowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego prowadzone są terminowo i wszystko wskazuje na to, że zakres zaplanowany na ten rok zostanie ukończony.

 

Szpital w Ostrowcu Św. dostał 6 mln złotych dotacji na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Starosta Zbigniew Duda wskazuje, że korzyści z powstania nowego SOR jest wiele.

- Przede wszystkich poprawią się warunki pracy lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu medycznego. Zmianę odczują również pacjenci, którzy będą sprawniej i szybciej obsługiwani. Ważne jest również oddzielenie pacjentów pod wpływem alkoholu od pozostałych- mówi włodarz powiatu.

SOR powstaje na dziedzińcu szpitala. Obiekt o powierzchni 1200 metrów kwadratowych będzie połączony ze szpitalem dwoma łącznikami. W projekcie założono dwa wejścia - jedno dla pacjentów przywożonych karetkami pogotowia oraz dla tych, którzy dotrą samodzielnie. Przewidziano również dodatkowe miejsca parkingowe.

Budynek będzie oczywiście dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie nie tylko w pełni nowoczesny, ale, co ważne, jest tak zaprojektowany, że w przyszłości będzie możliwe wybudowanie kolejnego piętra, na przykład pod potrzeby większej stacji dializ.

Na koniec października wykop pod pawilon SOR-u został ukończony w 80 procentach. Taki sam stan zaawansowania dotyczy fundamentów, słupów żelbetonowych oraz izolacji fundamentów i ścian fundamentowych.

Zakończona już została budowa pomieszczenia na zbiornik wodny i instalowanie samego zbiornika.

Nowy obiekt ma być gotowy na początek 2020 roku.

GS


Drukuj