Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Zaśpiewano "200 lat" dla pani Stanisławy

Pani Stanisława Gryz z Ostrowca Świętokrzyskiego obchodziła 100. urodziny. W ubiegłą niedzielę rodzina pani Stanisławy przygotowała dla niej piękną uroczystość, która odbyła się w restauracji Venus. Na tę wyjątkową uroczystość został zaproszony również prezydent miasta Jarosław Górczyński, który wręczył jubilatce kwiaty oraz list gratulacyjny, a w prezencie - szal.

Dla Ciebie Polsko

Dzieci ze wszystkich szesnastu ostrowieckich przedszkoli zaprezentowały w ubiegły piątek na scenie kina Etiuda wyjątkowe widowisko z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość pod wymownym hasłem ,,Dla Ciebie Polsko" przedszkolaki rozpoczęły od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Pamięci papieża - Polaka

W 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w Sanktuarium NMP Saletyńskiej na Piaskach odbył się specjalny program słowo-muzyczny.

Przedszkole "Szesnastka" nagrodzone

26 października Publiczne Przedszkole nr 16 w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało wyróżnienie i tytuł Laur Mistrza Kreatywnej i Aktywnej Edukacji w wojewódzkim konkursie zorganizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego.

SARON zrzesza i aktywizuje osoby niepełnosprawne ruchowo

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ruchowo "SARON" zrzesza osoby niepełnosprawne ruchowo z całego powiatu ostrowieckiego. Działalność stowarzyszenia polega również na integracji osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Niepełnosprawni na scenie

Taniec, śpiew, ruch sceniczny to dziedziny, w których bardzo dobrze czują się osoby niepełnosprawne intelektualnie. Można było się o tym przekonać podczas imprezy "Świętokrzyskie jakie cudne", zorganizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Liczny rajd rowerzystów

Prawie 150 osób wzięło udział w I Rajdzie Ostrowieckim zorganizowanym przez stowarzyszenie Rowerowy Ostrowiec Św. Uczestnicy rajdu mieli do wyboru trasy od 35 do 70km.

Przedszkolne łasuchy

Publiczne Przedszkole nr 15 w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało "Dzień Łasucha". Motywem przewodnim wydarzenia było jabłko, a potrawy na bazie tego wspaniałego owocu przygotowali wychowawcy, przedszkolaki i ich rodzice.

Przedszkolaki zwiedzały zabytki Ostrowca

Ostrowieckie przedszkolaki poznawały zabytki Ostrowca Św. Wędrówka została zorganizowana przed Publiczne Przedszkole nr 7, a przyświecało jej hasło "Wspólne wędrowanie i poznawanie Ostrowca Świętokrzyskiego w setną rocznicę odzyskania niepodległości".

Pasowanie na przedszkolaka w "Dziewiętnastce"

W Publicznym Przedszkolu nr 19 im Jana Brzechwy uroczyście pasowano najmłodsze dzieci na przedszkolaków. Uroczystość pasowania dzieci z grupy ,,Biedronki" odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Starej Dębowej Woli. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie Anna Możeńska i Anna Spustek.

Ostrowieccy Seniorzy godnie reprezentują nasze miasto

W środę, 10 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał Pierwszego Świętokrzyskiego Festiwalu Seniorów. Imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera i świetna zabawa, a galę uświetnił występ Wojciecha Gąsowskiego. Organizatorem Festiwalu było Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Reklama

Reklama