Rowerowy Ostrowiec zaprasza na rajd

Stowarzyszenie Rowerowy Ostrowiec zaprasza na rajd organizowany dzięki projektowi "Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw", który odbędzie się 20 października.

 

- Pomysł pojawił się podczas uczestniczenia w tego typu imprezach w naszym regionie, które są organizowane od wielu lat. W tym roku były to "XIX Skarżyski Rajd Rowerowy", zorganizowany przez Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów czy "XXV Konecki Rajd Rowerowy", zorganizowany przez PTTK Końskie. Zorganizowanie podobnego rajdu było naszym marzeniem. Dzięki doświadczeniu, jakie uzyskałam podczas czteroletniego zarządzania grupą Rowerowy Ostrowiec oraz dzięki uczestniczeniu w różnego rodzaju rajdach, wycieczkach i akcjach rowerowych, dokładnie wiedziałam, jak powinnam zorganizować taką imprezę - mówi prezes stowarzyszenia Rowerowy Ostrowiec Katarzyna Listek.

- Pieniądze uzyskaliśmy z projektu "Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw", organizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W konkursie zgłoszono 145 inicjatyw, z czego tylko 73 uzyskały dofinansowanie, w tym nasze stowarzyszanie - zdradza Katarzyna Listek.

Start rajdu zaplanowano od godziny 10 spod Leśniczówki Zwierzyniec obok Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Metę rajdu zaplanowano do godziny 17 w tym samym miejscu. Na zakończenie odbędzie się ognisko z kiełbaskami.

W rajdzie uczestniczyć mogą wyłącznie mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Rajd przewidziany jest na 200 uczestników. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się 2 października (na stronie www.rowerowyostrowiec.pl) i będzie trwało aż do rozpoczęcia imprezy.

Uczestnik na starcie wybiera stosowną trasę, a następnie otrzymuje opaskę identyfikacyjną oraz kartę startową, po czym pokonuje wybraną trasę indywidualnie, potwierdzając pobyt we wskazanych na karcie startowej miejscach odpowiednią naklejką otrzymaną w punktach kontrolnych. Trasy liczą od 35 do 70km. Za poprawne ukończenie rajdu przewidziane są nagrody (koszulka, odblask, przypinka oraz ognisko z pieczoną kiełbaską w dniu rajdu).

- Niezmiernie się cieszę, gdyż jako stowarzyszenie z roku na rok stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę, a organizacja I Rajdu Ostrowieckiego jest olbrzymim wyzwaniem. Wierzę, że organizacja tego rajdu zapoczątkuje nową rowerową epokę w naszym mieście. Naszym nadrzędnym celem jako stowarzyszenia będzie kontynuowanie tego przedsięwzięcia - dodaje Katarzyna Listek.


Drukuj