Ostrower zaprasza

Stowarzyszenie Ostrower zaprasza do udziału w wydarzeniu realizowanym z Budżetu Obywatelskiego 2018 z projektu "W ramach kultury".

 

Przez cały październik w każdy czwartek i piątek w godz. 15 -18 odbywać się będą warsztaty rowerowe "Zrób to sam". W Lecznicy Rowerowej, os. Stawki 21a, wszyscy chętni mogą skorzystać z wiedzy, pomocy i narzędzi członków stowarzyszenia i samemu naprawić swój rower lub dokonać jego modyfikacji.

Ponadto w dniach 13-14 października Ostrower zaprasza na Bike'owy weekend. W sobotę o godz. 18 w Galerii Fotografii MCK (al. 3 maja 6) odbędą się warsztaty z Marcinem Surowcem - twórcą kanału Bushcraftowy na Youtube, instruktorem survivalu i bushcraftu, pasjonatem leśnej sztuki przetrwania, turystyki rowerowej oraz fotografii, podróżnikiem i włóczykijem, propagatorem turystyki w stylu LNT (Leave No Trace), właścicielem firmy Bushcraftowy.pl.

W niedzielę zorganizowany zostanie rajd rowerowy. Start na Rynku o godzinie 10 (zapisy wszystkich chętnych od godz. 8:30). Około 20-kilometrową trasę uczestnicy rajdu zakończą wspólnym ogniskiem na Gutwinie.

Wieczorem o godzinie 18 Ostrower ponownie zaprasza do Galerii Fotografii MCK na drugie spotkanie podróżnicze, tym razem z Piotrem Strzeżyszem. Jak sam mówi, jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj wybiera miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor czterech książek, m.in. "Powidoków", nagrodzonych Bursztynowym Motylem i nagrodą Magellana. Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem.

- Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta - spokojne, ufne i przyjazne, że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym "odkrywaniu" pomaga. Obejrzymy film pt. "Nie dojechać nigdy" i posłuchamy opowieści o drodze z Alaski do Patagonii i z powrotem. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z "innym", rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu. To wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników - zapraszają członkowie stowarzyszenia Ostrower.

JS


Drukuj