Przedszkole "Szesnastka" nagrodzone

26 października Publiczne Przedszkole nr 16 w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało wyróżnienie i tytuł Laur Mistrza Kreatywnej i Aktywnej Edukacji w wojewódzkim konkursie zorganizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego.

- Nagrodzona została innowacyjna działalność edukacyjna naszej placówki. Nasze przedszkole jest o profilu artystycznym, kultywujemy tradycje naszego regionu świętokrzyskiego. Prowadzimy innowacyjną edukację pedagogiczną pod hasłem "Zabawy ze sztuką", która obejmuje wszystkie grupy wiekowe. Pozwala ona rozwijać i wyzwalać u dzieci zainteresowania w zakresie plastyki, muzyki, teatru, regionalizmu. Nasi wychowankowie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach na terenie miasta, powiatu oraz województwa. - powiedziała dyrektor przedszkola Katarzyna Dryjas, która na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach miała przyjemność odebrać tę cenną nagrodę.

W kwietniu 2011 roku przedszkole otrzymało Międzynarodowy Certyfikat Przedszkola Daltońskiego, przyznany przez holenderską fundację Dalton International. Od września 2011 r. realizuje innowację pedagogiczną "Edukacja daltońska w przedszkolu". W latach 2016- 2018 przedszkole realizuje projekt "Plan daltoński - dobra rada na efektywną edukację" w ramach Programu Erasmus+, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Partnerami placówki w tym projekcie są holenderskie szkoły: DelftseDaltonschool z Delft oraz Daltonschool De Leeuverik z Leidendorp.

W 2017 roku przedszkole zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji w kategoriach - Przedszkole przyjazne nowoczesnym technologiom XXI wieku oraz Innowacyjne Przedszkole.

Mika


Drukuj