Odkryte baseny zapraszają

W piątek uroczyście przeprowadzono odbiór techniczny odkrytych basenów na Rawszczyźnie. Mieszkańcy będą mogli zażywać kąpieli w tym miejscu już pod koniec tego tygodnia.

 

Budowa basenów miała różne koleje. W ubiegłym roku decyzją nadzoru budowlanego inwestycja została przerwana. Wiosną ekipy ponownie wróciły na plac budowy. W piątek, podczas odbioru technicznego, można było się przekonać, jaki jest efekt. A trzeba przyznać, że jest imponujący. Do dyspozycji mieszkańców jest basenu z funkcjami rekreacyjnymi i częścią do pływania. Niecka ma głębokość od 1,2 do 1,35m i wyposażona została w urządzenia do masażów wodnych, leżaki powietrzne, grzybek wodny oraz kanał "sztucznej rzeki" w kształcie ósemki. Wydzielona jest część dla najmłodszych, gdzie woda ma głębokość od 10 do 60 centymetrów. By umilić dzieciom pobyt, w niecce basenu zamontowano "Muchomorka" i "Pączka", które są zasilane wodą, jest też zjeżdżalnia. W sąsiedztwie basenów wybudowano placu zabaw z nawierzchnią na części poliuretanową, jest też część piaszczysta.

Na ukończeniu są dwie zjeżdżalnie. Płaszczyznowa "rodzinna" o szerokości ślizgu 340 cm i długości ślizgu 20m, różnica wysokości na długości ok.3,5m wraz z instalacjami oraz rurowa zamknięta o średnicy 100 cm , długości ślizgu 80m, różnica wysokości na długości ślizgu 8,2m wraz z instalacjami.

- Myślę, że nasi mieszkańcy i nasi goście będą korzystali z tego kąpieliska. Jest ono z pewnością jedno z najładniejszych w kraju. Pogoda dopisuje i mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zażywać kąpieli wodnych. Warto, aby te baseny w Ostrowcu były- podkreślił prezydent Jarosław Gorczyński.

Nie widomo dokładnie, kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z uroków tego miejsca. Dyrektor MOSiR Piotr Węglewicz poinformował, że "sanepid" rozpoczął przegląd obiektu, który umożliwi wydanie decyzji na korzystanie. Pobrane zostały próbki wody do zbadania, wyniki będą koło środy i wówczas, jeśli wszystko będzie w porządku, pod koniec tygodnia baseny zostaną otwarte. Nie wiadomo, jaka będzie cena biletów.

Do tej pory na budowę odkrytego kąpieliska gmina wydała 9,4mln złotych. Jednak to nie koniec prac. W dalszej części po sezonie letnim w terminie nastąpi rozbudowa kąpieliska o zaplecze strefy mokrej, tj. wybudowana zostanie wiata zaplecza sanitarnego wraz z zagospodarowaniem terenu północno-wschodniej części kąpieliska i przyległego do niej fragmentu terenu pływalni oraz wybudowana zostanie pergola.

G. Soboń


Drukuj