Wiadomosci Swietokrzyskie logo

Akcja "Znicz 2018" podsumowana

W okresie od środy 31 października do niedzieli 4 listopada 2018 roku drogi powiatu ostrowieckiego podobnie jak na terenie całego kraju objęte były działaniami policji pod kryptonimem "Znicz 2018", której celem było zapewnienie użytkownikom dróg bezpieczne dotarcie do celu podróży i powrotu do domu w czasie wzmożonego ruchu.

Ewakuacja w cztery minuty

Na początku roku szkolnego w każdej szkole prowadzona jest treningowa ewakuacja. Uczniom opatowskiej "Szkoły na górce" opuszczenie szkolnych murów zajęło zaledwie 4 minuty.

Tragedia na drodze

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek około godziny 4 nad ranem w miejscowości Brzozowa w powiecie opatowskim. Auto osobowe marki Opel, którym podróżowało sześć osób, na łuku drogi zjechało z jezdni i z impetem uderzyło w drzewo. Z relacji funkcjonariuszy straży pożarnej z Opatowa, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej, wynika, że z wraku auta pasażerowie musieli być wydobyci za pomocą specjalistycznego sprzętu. Dwoje młodych ludzi, 21-latek i 20-latka, zginęli na miejscu.

Marihuana w wiaderkach

Niemałe kłopoty czekają 32 - latka z gminy Ćmielów, zatrzymanego przez świętokrzyskich kryminalnych. Mundurowi w trakcie przeszukania posesji mężczyzny znaleźli ponad 3,5 kilograma suszu roślinnego, który po wstępnym sprawdzeniu okazał się marihuaną. Za tego typu czyn ustawodawca przewidział karę do 15 lat pozbawienia wolności.

Jechał skuterem i miał 3,5 promila

31 października w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z ostrowieckiej drogówki zabezpieczający miejsca wypadku drogowego u zbiegu ulic Zygmuntówka i Samsonowicza zauważyli kierującego skuterem, którego sposób i tor jazdy wskazywały, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu kierowcy skutera okazało się, że ich podejrzenia się potwierdziły. Badanie alkomatem wykazało, że 49-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Strażacy pomagają

24 października 2018r. po godzinie 16 do PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się części ściany budynku mieszkalnego w Wymysłowie (gmina Kunów). Dyżurny zadysponował do zdarzenia 3 samochody ratowniczo-gaśnicze i 11 strażaków.

Wpadł z torebką marihuany

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy policji od jakiegoś czasu podejrzewali, że 34-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego zamieszany jest w handel narkotykami. W piątek, 20 października stróże prawa udali się do jego mieszkania i przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się.

Spowodował kolizję, mając 3 promile

O tym, że picie alkoholu i kierowanie pojazdem nie idą ze sobą parze, przekonał się 46-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego.

Marihuana w oplu

W nocy z 25 na 26 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Ożarowie w trakcie kontroli drogowej zatrzymali samochód osobowy marki Opel. W trakcie czynności kontrolnych zaniepokoiło ich dziwne zachowanie 22-latka kierującego tym pojazdem. Jak się okazało, policyjne przeczucie nie zawiodło. Policjanci przeszukując odzież kierowcy, znaleźli torebkę z suszem roślinnym. Wstępny test wykazał, że jest to marihuana.

Statystyki wykrywalności

Z informacji udostępnionych przez Główny Urząd Statystyczny i policję wynika, że w powiatach opatowskim i ostrowieckim są najbezpieczniejsze i najniebezpieczniejsze miasta w województwie świętokrzyskim.

Miejskie ulice to nie autostrada

Bezmyślność, brawura i brak poszanowania dla przepisów ruchu drogowego to w dalszym ciągu zmora polskich dróg. Można by powiedzieć, że piraci drogowi za nic mają zdrowie i życie innych użytkowników dróg. Policyjne apele o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów często pozostają bez echa, chociaż przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 51km/h skutkuje mandatem i zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Reklama