Plaga nietrzeźwych kierowców

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który kierując oplem, spowodował kolizję drogową. Mężczyzna na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami. Z kolei 37-latek, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, uderzył w dwa zaparkowane samochody, a z trzecim zderzył się czołowo.

 

W minioną sobotę przed godziną 15.00 policjanci z ostrowieckiej drogówki interweniowali wobec 43-latka, który spowodował kolizję drogową. Jak wynikało z ustaleń, mężczyzna ten, wykonując manewr skrętu w lewo samochodem osobowym marki Opel, wymusił pierwszeństwo przejazdu przed osobowym volkswagenem, którym kierował 50-latek, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył z kolei w jadącego osobowego volkswagena. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący 43-latek i 50 -latek są nietrzeźwi. Pierwszy z nich miał ponad 2,5 promila, a drugi blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się kolejny kierowca, który w sobotni wieczór na jednym z parkingów w Ostrowcu Świętokrzyskim uszkodził osobowego forda. 37-latek uciekł się z miejsca zdarzenia i na innym parkingu uszkodził kolejny samochód osobowy marki Ford. Tym razem także oddalił się i jadąc jedną z ulic na obrzeżach miasta, doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym fiatem, którym kierował 34-letni mężczyzna. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy; miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem i grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostaną rozliczeni za spowodowanie kolizji drogowej.

RAS


Drukuj