Marihuana w wiaderkach

Niemałe kłopoty czekają 32 - latka z gminy Ćmielów, zatrzymanego przez świętokrzyskich kryminalnych. Mundurowi w trakcie przeszukania posesji mężczyzny znaleźli ponad 3,5 kilograma suszu roślinnego, który po wstępnym sprawdzeniu okazał się marihuaną. Za tego typu czyn ustawodawca przewidział karę do 15 lat pozbawienia wolności.

 

W czwartek, 22 października policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach złożyli niezapowiedziana wizytę 32-letniemu mieszkańcowi gminy Ćmielów. Od jakiegoś czasu mundurowi bacznie przyglądali się mężczyźnie, podejrzewając, że może być zamieszany w narkotykowy proceder. Czwartkowa wizyta i przeszukanie posesji mężczyzny potwierdziło przypuszczenia mundurowych. W trakcie przeprowadzonych policjanci znaleźli w różnych miejscach ukryte plastikowe wiaderka wypełnione po brzegi suszem roślinnym, który wstępnie zidentyfikowano jako marihuanę.

Po zważeniu okazało się, że 32-latek był w posiadaniu ponad 3 i pół kilograma suszu, z którego można byłoby uzyskać około 4 tysięcy porcji handlowych o wartości 150 000 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratury i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, a w piątek sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

RAS


Drukuj