Tragedia na drodze

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek około godziny 4 nad ranem w miejscowości Brzozowa w powiecie opatowskim. Auto osobowe marki Opel, którym podróżowało sześć osób, na łuku drogi zjechało z jezdni i z impetem uderzyło w drzewo. Z relacji funkcjonariuszy straży pożarnej z Opatowa, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej, wynika, że z wraku auta pasażerowie musieli być wydobyci za pomocą specjalistycznego sprzętu. Dwoje młodych ludzi, 21-latek i 20-latka, zginęli na miejscu.

 

Pozostali pasażerowie - dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat - w stanie ciężkim przewieziono do szpitala. Wszyscy uczestnicy wypadku to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. - Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności mające na celu ustalenie okoliczności wypadku. Biegły z zakresu wypadków drogowych musi odtworzyć przebieg tego zdarzenia - poinformował w specjalnym oświadczeniu Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiej policji. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca prawdopodobnie prowadził pojazd, nie mając do tego uprawnień.

Ten tragiczny wypadek, w którym zginęły dzieci naszych koleżanek i kolegów, niestety nie jest pierwszy na tym odcinku drogi. Miejmy nadzieję, że ta tragedia będzie przestrogą dla młodych ludzi przed brawurową jazdą, a władze samorządowe odpowiedzialne za ten odcinek podejmą odpowiednie kroki, by poprawić bezpieczeństwo jazdy.

Mika


Drukuj