W tym tygodniu poznamy trenera

Jak nas zapewnił prezes KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, na początku tego tygodnia poznamy nazwisko nowego trenera III-ligowych piłkarzy ostrowieckiego klubu.

 

- Jest kilka opcji, zarówno tu lokalnych, jak i spoza regionu, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji, z którym ze szkoleniowców chcielibyśmy współpracować. Oczywiście wszystko rozbija się o finanse, bo to przede wszystkim budżet będzie wyznacznikiem tego, jaką drogą podążymy i na jakiego trenera będzie nas stać. Wciąż, mimo że rozmowy trwają, nie wiemy, czym będziemy dysponować. Nie wyobrażam sobie jednak, byśmy taką sytuację przeciągali jeszcze dłużej, bo drużyna musi zacząć trenować pod okiem docelowego trenera. Oczywiście przez jakiś czas treningi mogą prowadzić asystenci trenera Cecherza, mam tu na myśli trenerów Krystiana Kanarskiego i Rafała Borka, ale taka sytuacja nie może trwać zbyt długo - mówi prezes Maciej Kozicki.

W minionym tygodniu poważnym kandydatem na stanowisko szkoleniowca KP KSZO 1929 był olimpijczyk z Barcelony i wychowanek klubu ze Świętokrzyskiej Andrzej Kobylański, ale ostatecznie nie przystał na zaproponowane warunki.

- Nie ukrywamy, że były prowadzone dość zawansowane rozmowy z panem Andrzejem Kobylańskim , ale nie doszliśmy do porozumienia. Bardzo chcieliśmy, aby nasz utytułowany wychowanek poprowadził naszą drużynę, jednak jego decyzja była inna - dodaje prezes Kozicki.

Nowy trener na pewno stanie przed wyborem nowego kapitana zespołu, bo dotychczasowy - Paweł Czajkowski - z powodzeniem przebywał ostatnio na testach w II-ligowym GKS Bełchatów i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy tego klubu. Do Bełchatowa przechodzi na zasadzie wolnego transferu, a KSZO "zarobi" na nim jedynie wartość należnego za wyszkolenie ekwiwalentu, czyli kilka tysięcy złotych. Czajkowski z Bełchatowie podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2020 roku. Razem z nim na testach w GKS był też Kamil Łokieć, ale jemu nie udało się przekonać do swoich umiejętności trenerów bełchatowskiego klubu.

Wyjaśniła się też przyszłość najlepszego strzelca ostrowieckiej drużyny z dwóch minionych sezonów. Łukasz Jamróz, bo o nim mowa, będzie w przyszłym sezonie grał w IV-ligowym Neptunie Końskie, a obowiązki piłkarza będzie łączyć z pracą trenera w grupach młodzieżowych Korony Kielce.

Sparingi
Poznaliśmy już wstępny plan meczy sparingowych, które zespół KP KSZO 1929 rozegra w ramach przygotowań do nowego sezonu.
14 lipca (sobota): KP KSZO 1929 - Kamienna Brody
18 lipca (środa): KP KSZO 1929 - Avia Świdnik
21 lipca (sobota): KP KSZO 1929 - Broń Radom
25 lipca (środa): KP KSZO 1929 - Powiślanka Lipsko
28 lipca (sobota): KP KSZO 1929 - Wisła Sandomierz
4 sierpnia (sobota): KP KSZO 1929 - Świt N. Dwór Mazowiecki
Miejsce rozegrania oraz godziny meczów sparingowych pozostają do ustalenia.

J. Słodkiewicz


Drukuj