Marcin Wróbel trenerem KP KSZO 1929

Dziś trenerem piłkarzy III-ligowego KP KSZO 1929 został wychowanek klubu 43-letni Marcin Wróbel. Nowy szkoleniowiec ostrowieckiej drużyny większą część swojej kariery piłkarskiej spędził w drużynie KSZO, w której zanotował 25 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Długa i nieprzespana noc za mną, bo decyzja na pewno nie należała do łatwych - rozpoczyna rozmowę z Wiadomościami Świętokrzyskimi nowy trener III-ligowych piłkarzy KP KSZO 1929 Marcin Wróbel. - Rozmowy trwały od jakiegoś czasu, choć konkretną propozycję otrzymałem właśnie wczoraj. Zdecydował sentyment, jakim darzę ten klub. W niełatwtym momencie, w którym się znalazł, postanowiłem mu pomóc. Jeszcze nie wiem kogo będę miał do dyspozycji, bo rozmowy z piłkarzami będziemy dopiero zaczynać. Na pewno swoją szansę otrzymają młodzi wychowankowie, ale będę chciał mieć w drużynie również kilku doświadczonych zawodników, bo bez tego doświadczenia nie da się grać - dodaje.

Marcin Wróbel jako zawodnik reprezentował ponadto barwy Stali Stalowa Wola, KS Paradyż, Alitu Ożarów, Klimontowianki Klimontów czy Kamiennej Brody. Jako szkoleniowiec od wielu lat pracuje z grupami młodzieżowymi KSZO, jak również w ostrowieckim Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży. W drużynach seniorskich pełnił funkcję pierwszego trenera w IV-ligowych rezerwach KSZO, pracował w Wiśle Annopol (awans do ligi okręgowej), Alicie Ożarów (IV-liga), Kamiennej Brody (awans do IV ligi) oraz z reprezentacjami młodzieżowymi województwa świętokrzyskiego.

Dzisiejszy trening, którym III-ligowi piłkarze KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. zainagurują przygotowania do sezonu 2018/19 poprowadzi jednak jeszcze Krystian Kanarski. Marcin Wróbel rozpocznie pracę ze swoim "nowym" klubem od jutra.

- Dziś będę jeszcze w Brodach, bo tak na prawdę szykowałem się do sezonu z drużyną Kamiennej i wypada się jakoś z dotychczasowym pracodawcą i podopiecznymi pożegnać. Pierwszy trening z KSZO poprowadzę jutro o godzinie 17 - dodaje Marcin Wróbel.


Drukuj