Maciej Bartodziejski trenerem siatkarek KSZO

Maciej Bartodziejski i Egor Pimahin poprowadzą występujący w Lidze Siatkówki Kobiet zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w sezonie 2018/19.

Bartodziejski jest asystentem Jacka Nawrockiego w kobiecej reprezentacji Polski. Wcześniej pracował m.in. w Legionovii Legionowo i ŁKS Łódź. Pimahin do Białorusin. Prowadził kadrę juniorek swojego kraju, z którą wywalczył 7. miejsce w Mistrzostwach Świata (2003) oraz 4. miejsce w Mistrzostwach Europy (2016). Wcześniej pracował też m.in. w Kazachstanie.

- Rozmowy z trenerami trwały zaledwie dwa dni - zdradza prezes Mirosław Buszkiewicz. - Maciej Bartłodziejski to trener, który pracował już w Orlen Lidze, jest ambitny i dostał od nas szansę. Na pewno ją wykorzysta. Egor Pimahin z kolei ma zająć się nie tylko pracą przy pierwszym zespole, ale będzie trenerem i opiekunem utalentowanych siatkarek ze wschodu, które sprowadziliśmy do naszego klubu.

Pierwszą zawodniczką, która podpisała kontrakt jest Olga Pauliukouskaya. Libero reprezentacji Białorusi gra w KSZO od dwóch sezonów. W zespole KSZO zostaje też Justyna Wojtowicz, a blisko złożenia podpisu pod nową umową z ostrowieckim klubie jest Marta Biedziak. Nową zawodniczką KSZO będzie Agnieszka Wołoszyn (ostatnio w I-ligowym Energetyku Poznań). Prezes Buszkiewicz jest bliski sfinalizowania kolejnych transferów. Jak zapewnia nowy sternik klubu w przeciągu dwóch tygodni ma być skompletowana cała kadra.
Ostrowiecki klub ma w planach (w połowie września) organizację międzynarodowego turnieju.


Drukuj