Umie połączyć naukę z bieganiem

Bartłomiej Tworek, tegoroczny absolwent opatowskiego "Bartosza" reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich. Zawody odbyły się w Skopje, stolicy Macedonii. Zawodnik stwierdził, że dla niego już sam udział jest sukcesem.

 

Mieszka w Opatowie, ale jest zawodnikiem KKS Victoria Stalowa Wola, klubu, w którym biegaczami opiekuje się znany i ceniony trener Stanisław Anioł. Kwalifikacje do mistrzostw Starego Kontynentu Bartłomiej Tworek zapewnił sobie, zajmując 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim.

- Dotychczas biegałem głównie po płaskim. Start w mistrzostwach Polski w biegach górskich był nawet wbrew zaleceniom trenera. Wynik zrobiłem i dzięki temu poleciałem do Skopje. Pierwszy raz byłem na zawodach tak perfekcyjnie przygotowanych. Warunki pod każdym względem były doskonałe. Startowałem w kategorii juniorów do lat 20. Mieliśmy do pokonania pętlę o długości 6 km o przewyższeniu +-375m. Trasa piękna, ciekawa, ale dawała w kość. Zająłem 40. miejsce. Jak na debiut i nietypowe przygotowania, kiedy musiałem łączyć trening z nauką, to wynik jest przyzwoity- mówił B. Tworek.

Rzeczywiście utalentowany lekkoatleta z Opatowa potrafił połączyć sport z edukacją.

- Z wyniku egzaminu maturalnego jestem zadowolony- mówi B. Tworek. -Chcę studiować na Akademii Wychowania Fizycznego, chyba w Krakowie. Na razie chcę się załapać na mistrzostwa świata w biegach w stylu alpejskim.

(JAZ)


Drukuj