Puchar pojechał do Starachowic

I Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kunowa i Prezesa Everhousena kortach w Nietulisku Dużym, którego organizatorem było stowarzyszenie Winner,zakończył się triumfem reprezentującego Starachowice Kamila Wrony.

W finałowym meczu w kategorii open singiel Wrona zmierzył się z Piotrem Lachowiczem (mazowieckie), wygrywając 6-2 6-0. W drodze do wielkiego finału Wrona pokonał kolejno ostrowczanina Kamila Kozakiewicza 6-0 6-1 i Michała Słokę (lubelskie) 6-0 6-1. Jego oponent miał nieco dłuższą drogę do finału. Pokonał kolejno Adriana Goruń (lubelskie) 6-1 6-2, kielczanina Tomasza Niechciała 6-3 6-1 i Dariusza Zaparta (Jędrzejów) 6-0 6-0.

- Poziom turnieju był wysoki. Do Nietuliska przyjechał zawodnik nr 7 rankingu open Aleksander Tor z Mielca, który... przegrał już w pierwszym meczu. Zwycięzca turnieju - Kamil Wrona ze Starachowic - w zeszłym roku był w pierwszej dziesiątce tego rankingu. Mieliśmy mocnych zawodników z Radomia, Sandomierza, województwa lubelskiego. Każdy z nich plasuje się zazwyczaj wysoko w turniejach organizowanych w całym kraju - ocenia Rafał Lipczyński z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Tenisowego Winner, organizatora turnieju.

W kategorii +45 triumfował ostrowczanin Maciej Nowak. W pokonanym polu pozostawił Zbigniewa Dąbrowskiego (Ostrowiec Św.), Cezarego Jasiaka, Pawła Garnuszka i Jarosława Wronę. W najciekawszym meczu, turnieju rozgrywanego systemem "każdy z każdym", Nowak pokonał Dąbrowskiego 6-3 6-4.

Aż 27 spotkań odbyło się w turnieju dzieci i młodzieży, rozgrywanym systemem miniligi tiebreakowej. Zwyciężyła Julia Dziewięcka, przed Marysią Kozakiewicz, Sandrą Sosnowską i Kaliną Kozakiewicz. W rywalizacji wzięło udział dziewięcioro młodych adeptów tenisa.

Aura (opady deszczu) nie pozwoliła rozegrać turnieju deblowego.

Pod koniec września na kortach w Nietulisku Dużym ma zostać rozegrany kolejny turniej, którego patronem będzie tym razem Celsa Huta Ostrowiec.