SMS szlifował formę

W ostatnim tygodniu sierpnia uczniowie SMS Ostrowiec Świętokrzyski zakończyli krótkie wakacje i rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu sportowego.

 

Kadetki i młodziczki z klas siatkarskich pod okiem trenerów Iwony Błaszkiewicz i Jerzego Pacholczaka przebywali w Międzybrodziu Bialskim. Najmłodsze zawodniczki miały do dyspozycji teren naturalny, jezioro, gdzie mogły korzystać ze sprzętu wodnego oraz halę sportową. W Międzybrodziu przebywało 45 zawodniczek. Juniorki wyjechały z trenerami Iwoną Kosiorowską i Rafałem Dytkowskim do Zakopanego.

- W stolicy polskich Tatr dziewczyny budowały siłę i wytrzymałość na górskich szlakach, doskonaliły technikę indywidualną w czasie treningów w hali sportowej oraz ćwiczyły gibkość, koordynację i zwinność w hali sportów walki - zdradza Rafał Dytkowski.

Wspólnie z najstarszymi siatkarkami w Zakopanem przebywali też, pod okiem trenerów Tomasza Radowieckiego i Jacka Wziątka, piłkarze ręczni SMS. Uczniowie ostrowieckiej szkoły mieli zapewnione komfortowe warunki lokalowe i gastronomiczne.

Z kolei pływacy skorzystali z obiektu zakopiańskiego COS, gdzie mają do dyspozycji basen, siłownię i halę sportową oraz zakwaterowanie w ośrodku przygotowań olimpijskich. Trenerzy Marcin Maliński, Marcin Piwnik i Szymon Kurasiński zabrali na zgrupowanie 37 pływaków z klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum mistrzostwa sportowego. W sumie w Zakopanem przebywało 83 uczniów oraz 7 trenerów.

W Krynicy Morskiej przebywało natomiast osiem lekkoatletek z trenerem Kazimierzem Jarosem, gdzie oprócz normalnych treningów dziewczęta miały czas na zwiedzanie nadmorskich miejscowości oraz pływanie żaglówką.

J. Słodkiewicz


Drukuj