Finał w deszczu

W deszczowej aurze odbyła się finałowa - szósta runda biegów VI MosirGutwinRun 2018. Największymi zwycięzcami cyklu okazali się Michał Wojton ze Starachowic i Kinga Kacuga z Bałtowa, którzy zanotowali najlepszy sumaryczny czas półmaratonu i maratonu na raty.

 

Ostatni tegoroczny bieg na 10km w ramach odbywającej się od 2013 roku na Gutwinie imprezy wygrał Michał Karasiński z Janowic (gmina Waśniów), który zanotował czas 38 minut i 2 sekundy i wyprzedził na mecie Michała Jagieło (Lubienia, gmina Brody) oraz Sylwestra Lepiarza (Wronów, gmina Waśniów). Obaj panowie ukończyli bieg w tym samym czasie - 38:51. Wśród kobiet najszybsza okazała się Kinga Jagieło (Starachowice, 45:00), przed Kingą Kacugą (Bałtów, 45:57) i Klaudią Lasocką (Kielce, 46:17).

W biegu na 5km zwyciężył Sylwester Lepiarz (18:34), przed Bartłomiejem Tworkiem (Opatów, 19:19) i Wojciechem Jaroszem (Starachowice, 19:57). Wśród kobiet najlepsza była Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Św., 21:20), przed Aleksandrą Niziołek (Sadek, 24:11) i Katarzyną Korulczyk (Ostrowiec Św., 26:30).

Mimo niekorzystnej aury frekwencja wśród biegaczy i amatorów nordic walking była wysoka. Bieg na 10km ukończyło 105 osób, a bieg i marsz na 5km ukończyło 128 osób.

Klasyfikację rodzinną całego cyklu wygrało rodzeństwo Rogozińskich. Zwycięzcy byli poza wszelką konkurencją, wygrywając kolejno wszystkie sześć rund, a końcowy triumf w całym cyklu zapewnili sobie już przed finałową rundą. Podczas szóstej rundy trwała zatem walka o pozostałe miejsca na podium, które ostatecznie przypadło rodzinom Gębka i Karcz. O 3 miejscu zdecydowała większa liczba osobo startów, które odnotowali na swoim koncie Karczowie, bo na finiszu tyle samo punktów zgromadziła - ostatecznie czwarta w klasyfikacji - rodzina Wosiek.

Wyniki końcowe cyklu - podium:
Maraton na raty:
K-II: 1. Kinga Kacuga (Bałtów) 2:57:55, 2. Natalia Gębka (Starachowice) 3:07:29, 3. Anna Sadza (Skarżysko-Kam) 3:19:58.
K-III: 1. Anna Bober (Ostrowiec Św.) 3:25:41, 2. Renata Peryt (Starachowice) 3:33:31, 3. Urszula Sokół (Ostrowiec Św.) 3:39:34.
M-16: 1. Łukasz Rogoziński (Ostrowiec Św.) 2:43:40, 2. Kacper Chodakowski (Ćmielów) 2:51:11, 3. Sebastian Skuza (Ostrożanka) 3:00:40.
M-30: 1. Michał Wojton (Starachowice) 2:39:28, 2. Przemysław Pronobis (Ostrowiec Św.) 2:41:06, 3. Norbert Łojek (Ostrowiec Św.) 2:48:25.
M-40: 1. Piotr Bajer (Ostrowiec Św.) 2:47:02, 2. Michał Capała (Starachowice) 2:55:07, 3. Paweł Wosiek (Ostrowiec Św.) 2:56:48.
M-50: 1. Piotr Dasios (Ostrowiec Św.) 2:41:16, 2. Sławomir Majchrzak (Starachowice) 2:51:07, 3. Robert Gładyś (Starachowice) 2:54:25.
M-60: 1. Jan Harasiuk (Ostrowiec Św.) 3:43:08, 2. Jerzy Marczewski (Ostrowiec Św.) 4:37:41.
Półmaraton na raty:
K-I: 1. Aleksandra Niziołek (Sadek) 1:38:41.
K-II: 1. Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Św.) 1:26:33, 2. Kinga Kacuga (Bałtów) 1:32:36, 3. Magdalena Bezak (Jędrzejów) 1:45:38.
K-III: 1. Katarzyna Korulczyk (Ostrowiec Św.) 1:47:21, 2. Barbara Pasik (Ostrowiec Św.) 1:53:50, 3. Urszula Pyszkowska (Ostrowiec Św.) 1:55:19.
M-13: 1. Adam Stajek (Ostrowiec Św.) 1:28:51, 2. Bartłomiej Karcz (Olszownica) 1:47:44, 3. Bartosz Strzelecki (Ostrowiec Św.) 1:48:09.
M-16: 1. Kacper Chodakowski (Ćmielów) 1:22:29, 2. Łukasz Rogoziński (Ostrowiec Św.) 1:23:50, 3. Mateusz Rogoziński (Ostrowiec Św.) 1:28:36.
M-30: 1. Mikołaj Sobolewski (Adamów) 1:20:48, 2. Michał Wojton (Starachowice) 1:22:06, 3. Łukasz Żaczek (Ostrowiec Św.) 1:22:26.
M-40: 1. Paweł Wosiek (Ostrowiec Św.) 1:28:54, 2. Michał Capała (Starachowice) 1:29:24, 3. Grzegorz Cymerys (Ostrowiec Św.) 1:34:21.
M-50: 1. Andrzej Leśniewski (Ostrowiec Św.) 1:23:41, 2. Sławomir Majchrzak (Starachowice) 1:25:12, 3. Sylwester Konieczny (Szydłowiec) 1:31:18.
M-60: 1. Marek Rej (Bałtów) 1:51:30, 2. Czesław Szcześniak (Szydłowiec) 1:59:50, 3. Jerzy Marczewski (Ostrowiec Św.) 2:15:08.

Patronat nad imprezą objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Wychowanie przez Sport - organizator ogólnopolskiej akcji "BiegamboLubię".

Partnerem technicznym imprezy jest firma RFID Solutions, producent systemu do elektronicznego pomiaru czasu Gepard. Partnerami wspierającymi "VI MosirGutwinRun 2018" są Sklep Sportowy Hi-Sport (os. Słoneczne 14), Sklep Sportowy Centrum Sport (ul. Okólna 5), Kijanka - Myjnia 24h (ul. Żabia), Hotel Accademia (Al. 3 Maja 13), Gościniec Bałtowski Zapiecek (Bałtów 169A), Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja (ul. Targowa 21), Centrum Rehabilitacji Markmed (ul. Iłżecka 31A), Zakład Produkcyjno - Handlowy "ADAX" (ul. Kilińskiego 49L), Strefa 21 (Świrna), Drogeria "Laydies" (os. Słoneczne 14), Salon Komputerowy Render 2000 (ul. Siennieńska 38), Fitness Klub Centrum (os. Słoneczne 14), Skalski Piekarnia & Cukiernia (ul. Kilińskiego 20L), Max Elektro Elektrodom (os. Słoneczne 17), Hurtownia Signal (ul. Kilińskiego 35B), Impuls Gym & Fitness (os. Stawki 33), Pizzeria DaGrasso (ul. Wardyńskiego 3), Restauracja Mc Donald's (Al. 3 Maja 15), Polskie Srebro Złoto Świata (ul. 11 listopada 6, ul. Mickiewicza 30), Sklep Miks Meat (Al. 3 Maja 14), Agencja Reklamowa KreoGRAF (ul. Orla 3), Galeria Mebli Arkadia (ul. Żabia 11).

Patronat medialny nad imprezą sprawowały Wiadomości Świętokrzyskie.

J. Słodkiewicz


Drukuj