W niedzielę wielki bieg

Już w najbliższą niedzielę, tj. 11 listopada z Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO wyruszy wielki bieg na 100-lecie Niepodległej Polski. Punktualnie o godzinie 13 kilkaset osób ruszy ulicami miasta w biegu na 10 kilometrów oraz marszu nordic walking na dystansie 5 kilometrów.

 

Limit biegu głównego, czyli ulicznej rywalizacji na dystansie 10km, wynosi 400 osób i nie został jeszcze osiągnięty, dlatego wciąż można się zapisać za pośrednictwem strony internetowej (do 6 listopada) oraz w dniu imprezy w godzinach 8-12 w biurze zawodów (hala MOSiR). Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w latach ubiegłych Ostrowieckie Biegi Niepodległości będą miały charakter imprezy międzynarodowej, bo na liście startowej pojawili się mocni biegacze z Ukrainy (m.in. zwycięzca biegu w Ostrowcu Św. sprzed dwóch lat) oraz Kenijczycy.

Do 9 listopada koszt udziału w biegu wynosi jeszcze 40zł (przelewem na konto organizatora, decyduje data zaksięgowania). Po tym terminie i w dniu imprezy opłata startowa wzrośnie do 50zł.

Na co mogą liczyć biegacze w ramach tej opłaty? Na pakiet startowy składają się praktyczny worek oraz biegowa czapeczka z trwałym nadrukiem z logo imprezy, baton energetyczny i napój izotoniczny.

Na uczestników biegu na 10km i marszu na 5km czeka też bogata strefa regeneracji. Po zakończonym biegu/marszu wszyscy otrzymają ciepły posiłek (grochówkę), a w hali MOSiR, gdzie odbędzie się też ceremonia nagradzania najlepszych biegaczy, czekać będzie też "jogurtowy" posiłek regeneracyjny.

Wszyscy chętni będą też mogli w strefie regeneracji skorzystać ze stoisk z masażem.

Na mecie każdy uczestnik biegu na 10km i marszu na 5km otrzyma pamiątkowy (odlewany) medal. Wszyscy uczestnicy biegu na 10km i marszu na 5km otrzymają też po biegu wiadomość SMS z osiągniętym czasem i zajętym miejscem.

Na półmetku biegu, zlokalizowanym w ostrowieckim Rynku, czekać będzie punkt z wodą oraz poczęstunkiem energetycznym (banany i czekolada). Energii biegaczom postara się też dodać w tym miejscu słowem i muzyką znany konferansjer i prezenter muzyki Piotr Wójtowicz .

Ostrowczanie powalczą o dodatkowe nagrody

Wzorem lat ubiegłych organizator Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2018 wyróżni najszybszych na mecie lokalnych biegaczy. Cenne nagrody rzeczowe otrzyma 15 najszybszych ostrowczan i 15 najszybszych ostrowczanek na mecie biegu na dystansie 10km. Warunkiem sklasyfikowania będzie udokumentowane podczas odbioru pakietu startowego stałe zameldowanie w Ostrowcu Św.

Nagrody rzeczowe w klasyfikacji "Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego" ufundowane zostały przez Partnerów Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2018 Finow Polska, Restauracja Mc Donalds, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, PKS Ostrowiec Św. i Hotel Accademia.

Przykładowo, najszybszy ostrowczanin i najszybsza ostrowczanka otrzymają voucher do sklepu Martes Sport o wartości 500 zł, zaproszenie dla 2 osób na kolację do Hotelu Accademia i voucher do Szwajcarii Bałtowskiej.

Seniorzy 60+ w marszu nordic walking bez opłaty startowej

Wpisując się w prowadzoną od stycznia tego roku w Ostrowcu Św. akcję "Aktywny Senior 2018", organizator Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2018 postanowił o zwolnieniu z opłaty startowej w marszu nordic walking seniorów w wieku 60+.

Seniorzy biorący udział w marszu nordic walking powinni zarejestrować swój udział na stronie www.ostrowiecbiega.pl lub 11 listopada w biurze zawodów. W dniu zawodów, przy odbiorze numeru startowego, powinni też okazać się dokumentem ze zdjęciem i datą urodzin, które potwierdzą wiek seniora.

Uwaga! Osobom biorącym udział w imprezie bez opłaty startowej nie przysługuje pakiet startowy. Wszyscy otrzymają jednak na mecie pamiątkowy medal.

Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z organizacją "Ostrowieckich Biegów Niepodległości" 11.11.2018r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Będą one dotyczyć ulic Świętokrzyskiej (w okolicach MOSiR-u), Kwiatkowskiego, al. Solidarności, Centralnego Okręgu Przemysłowego, Kolejowej, Żabiej, Mickiewicza, Sienkiewicza, Starokunowskiej i Iłżeckiej. Zamknięcia ruchu ulicznego dokona policja, dopuszczając ruch poprzeczny na głównych skrzyżowaniach (po przebiegnięciu kolumny biegaczy). Ruch uliczny będzie wznawiany systematycznie po przejechaniu samochodu technicznego organizatora z napisem "koniec biegu".

Więcej informacji na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl i www.wiadomoscisw.pl.

J. Słodkiewicz


Drukuj